Víte něco o americkém svátku Dne díkůvzdání? Dnes ho všichni Američané slaví. Doufáme, že tento příspěvek Vám pomůže, abyste tomuto svátku líp rozuměli. Je to jeden z našich nejoblíbenějších svátků!

Tady je odkaz na dějiny Dne díkůvzdání. (Pusťte si k tomu anglické titulky, ale omlouváme se, nejsou úplně přesné.)

Pro většinu Američanů jde během Dne díkůvzdání o tyto 3 věci – jídlo, rodina a fotbal (americký). Možná to zní divně, ale je to tak!

Den díkůvzdání je čas, kdy se sejdou rodiny a přátelé u společného švědského stolu. Když známe někoho, kdo nemá rodinu, se kterou může být v tento den, často ho pozveme, aby se připojil k naší oslavě. Ráno se děti shromáždí před televizí, aby se mohly dívat na velký průvod v New Yorku – Macy’s Thanksgiving Day Parade. Tento průvod vždy končí se Santou Clausem na saních – vítá vánoční období!

Jestli máte volné další 2 hodiny, klikněte na tento odkaz a můžete se podívat na průvod z roku 2016.

Před velkou hostinou každý říká něco, za co je vděčný, například za Boha, za rodinu, za zdraví, za dobrou práci atd. A pak jíme! Obvykle se podává velký krocan, bramborová kaše, zelené fazole casserole, měkké rohlíky, brusinková omačka, kukuřice, batáty (s marshmallows!) a hodně amerických sladkých dobrot!

A po jídle je čas na fotbal – rodiny v celých USA se dívají na fotbalové zápasy celé odpoledne a večer!
Den díkůvzdání je tak krásný svátek, protože je odpočinkový a radostný. A je to dobrá příležitost přemýšlet o tom, za co jsme vděční a co nám dal Bůh!

Za co jste vděční? Někomu o tom dnes povězte!